Krzesła transportowe i ewakuacyjne

Krzesła transportowe i ewakuacyjne

5 kwietnia, 2023 0 przez Redakcja

Codziennie osoby z niepełnosprawnościami czy seniorzy, którzy z trudnością mogą dostać się na wyższe kondygnacje budynków, mierzą się z architektonicznymi niedogodnościami wielu przestrzeni mieszkalnych czy użytku publicznego. W budynkach, gdzie nie zamontowano windy, skorzystanie z pomieszczeń znajdujących się na piętrze okazuje się dla wielu osób niemożliwe. W tej sytuacji to zarządca budynku powinien zadbać o zapewnienie odpowiedniego sprzętu, który pozwoli pokonać te bariery. Świetnym rozwiązaniem okażą się krzesła transportowe, łatwe obsłudze, umożliwiające pokonanie schodów osobą o ograniczonej mobilności. Warto pamiętać, że tego rodzaju sprzęt służy nie tylko komfortowi, ale także bezpieczeństwu. Krzesła ewakuacyjne stosuje się między innymi w transporcie medycznym, gdy szybkie zniesienie osoby poszkodowanej do samochodu może uratować jej życie. W sklepie internetowym Prolifter.pl znajdą Państwo produkty wspierające transport i rehabilitację, w tym ręczne i elektryczne krzesła transportowe czy krzesła do ewakuacji.

  • Do czego służą krzesła transportowe?
  • Krzesełko transportowe elektryczne lub ręczne
  • Krzesła ewakuacyjne w ofercie sklepu internetowego Prolifer.pl

Do czego służą krzesła transportowe?

Krzesła transportowe to niezbędne wyposażenie budynków, w których nie ma możliwości skorzystania z windy. Osoby z niepełnosprawnościami czy seniorzy, którym ograniczona mobilność nie pozwala dostać się po schodach na wyższe kondygnacje, na co dzień mierzą się z problemem nieprzystosowania architektonicznego wielu przestrzeni użytku publicznego. Krzesło transportowe to produkt, który nie tylko poprawi komfort, ale także okaże się niezbędnym zabezpieczeniem w razie konieczności ewakuacji budynku.

Krzesełko transportowe elektryczne lub ręczne

Wśród krzeseł transportowych możemy wyróżnić dwa główne typy ze względu na tryb ich eksploatacji. Ręczne krzesła transportowe to sprzęt, który wykorzystuje się często w transporcie medycznym, gdy zajdzie konieczność zniesienia chorego z wysokiego piętra budynku pozbawionego windy do karetki. Dużo nowocześniejszym rozwiązaniem okazują się krzesła transportowe elektryczne, a więc schodołazy. Urządzenia te wyposażone są w silnik elektryczny, co pozwala im swobodnie pokonywać kolejne stopnie, dostosowując prędkość obrotu kół do konkretnych warunków.

Krzesła ewakuacyjne w ofercie sklepu internetowego Prolifer.pl

Pożar budynku czy medyczne akcje ratunkowe to sytuacje, w których świetnie sprawdzają się krzesła ewakuacyjne. Umożliwiają bezpieczne i szybkie wyniesienie z zagrożonego budynku seniorów, chorych czy rannych. Stosuje się je także w transporcie medycznym, jak również w zakresie prywatnym, gdy np. opiekujemy się osobą z niepełnosprawnością. Przed zakupem krzesła ewakuacyjnego w sklepie internetowym Prolifter.pl warto poznać dane techniczne konkretnego produktu. Istotne będą tu chociażby wymiary i waga krzesła. Zainteresowanych zakupem klientów zapraszamy na naszą stronę internetową – www.prolifter.pl.