Jak sprawdzić nr VIN w aucie kupionym w skupie starych aut Toruń?

Jak sprawdzić nr VIN w aucie kupionym w skupie starych aut Toruń?

22 września, 2022 1 przez Redakcja

Przed zakupem samochodu, który sobie wypatrzyliśmy warto zapoznać się z pewnymi informacjami na jego temat. Zanim wydamy pieniądze na dane auto, warto się przecież upewnić, czy auto jest na pewno godne naszej uwagi. Aby sprawdzić sprawność auta, jego stan oraz informacje o naprawach, należy uzyskać od sprzedawcy numer VIN, który znajduje się w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

 

Co zrobić i na co uważać przed zakupem samochodu w skupie aut używanych Toruń?

Na początek musimy skontaktować się ze sprzedawcą. Jeśli mamy przed sobą ogłoszenie na portalu internetowym, to po pierwsze dzwonimy do właściciela auta i omawiamy auto, którym jesteśmy zainteresowani. Już podczas rozmowy telefonicznej warto zadać kilka ważnych pytań:

  • czy auto było użytkowane długo przez właściciela,
  • czy jest uszkodzone, lub nosi jakieś wady
  • jaki ma przebieg
  • co było w nim naprawiane
  • czy auto jest krajowe, czy zostało sprowadzone, jeśli tak – to skąd?

Zadając powyższe pytania upewniamy się, jaką wartość ma samochód i czy rzeczywiście jest sens umawiać się na oględziny. Natomiast, jeśli kontaktujemy się ze skupem aut Toruń, to możemy oczywiście zapytać o ogólną ofertę skupu samochodów używanych, ale również najlepiej się do skupu aut Toruń udać i bezpośrednio porozmawiać z agentami, którzy są profesjonalistami i świetnie doradzą zarówno podczas sprzedaży, jak i podczas kupna auta. To oczywiście nie koniec opcji do wyboru, możemy również spytać właściciela o numer VIN pojazdu, który jest zawarty w dowodzie rejestracyjnym auta. Pozwala on na sprawdzenie kontrolne pojazdu.

skup pojazdów Toruń

VIN, czyli historia napraw samochodu.

Skąd w ogóle wziął się numer VIN. Jest to skrót z języka angielskiego, który oznacza Vehicle Identification Number, co przetłumaczyć można na numer identyfikacyjny pojazdu. Każde auto prócz numeru rejestracyjnego posiada numer VIN. Jest to innymi słowy historia pojazdu.

Jego napraw, pochodzenie i mówi także o dacie pierwszej rejestracji w kraju. Każde auto oferowane przez skup aut używanych Toruń posiada taki numer, jego brak oznaczałby kłopot, bo może oznaczać celowe ukrycie wad, lub poważny wypadek. Takie przypadki jednakże nie występują w skupie aut Trójmiasto i auto skup Toruń. Oprócz dokumentów jest on umieszczony na kilku elementach samochodu, dlatego warto zawsze zapoznać się z jego zgodnością.

 

Gdzie fizycznie można znaleźć numer VIN?

Numer VIN prócz dokumentacji zwanej dowodem rejestracyjnym znajduje się również na niektórych komponentach. Możemy go znaleźć na komorze silnika, prawym nadkolu, ramie nośnej, a także w okolicy prawego koła, czy też prawym słupku karoserii. Numer VIN to zawsze ciąg cyferek i liter i zawsze jest ich 17. Gdy sprzedawca pracujący w skupie aut Toruń udostępni nam numer VIN, możemy śmiało przystąpić do sprawdzenia historii pojazdu.

Skup aut Toruń ma świetne opinie https://skup-aut-torun.pl/ i bez problemu można sprawdzić wiarygodność i uczciwość sprzedawców tam zatrudnionych. Mamy już numer VIN, ale co z nim dalej począć? Otóż zostaje nam tylko wejść na stronę histroiapojazdugov.pl lub autobaza.pl i dowiedzieć się więcej szczegółów na temat wybranego auta w skupie aut używanych Toruń.