Problemy z instalacją sanitarną? Zadzwoń do Proterm Bydgoszcz

Problemy z instalacją sanitarną? Zadzwoń do Proterm Bydgoszcz

19 maja, 2023 0 przez Redakcja

Instalacje sanitarne to zespół wszystkich instalacji budowlanych w środku i na zewnątrz budynku doprowadzających do niego wodę, powietrze i gaz. Najważniejsze instalacje to instalacja grzewcza, instalacja kanalizacyjna, instalacja wodna, instalacja gazowa i instalacja wentylacyjna. Wszystkie wymienione instalacje wykonuje przedsiębiorstwo Proterm, które świadczy usługi z zakresu techniki grzewczej i sanitarnej. Oferta obejmuje wykonanie instalacji oraz ich serwis.

Instalacje sanitarne Bydgoszcz

Kompleksowy montaż oraz pełen zakres usług związany z instalacją sanitarną powinien zostać wykonany przez profesjonalnych specjalistów, aby mieć pewność, co do właściwego funkcjonowania całego systemu. Warto wyróżnić trzy podstawowe rodzaje instalacji sanitarnych. Są to:

  • Instalacja wodna – to system odpowiadający za doprowadzenie oraz rozprowadzenie wody wewnątrz domu. Składa się na niego system rur i zaworów oraz urządzeń końcowych, takich jak baterie kuchenne i łazienkowe. Elementem instalacji wodnej w domach wolnostojących są również bojlery lub nowoczesne podgrzewacze przepływowe, które ogrzewają wodę zimną,
  • Instalacja kanalizacyjna – to system umożliwiający odprowadzanie wody zużytej i nieczystości na zewnątrz domu. Składają się na niego system rur i innych urządzeń sanitarnych, takich jak korytka czy kolektory. Gdy jest taka możliwość, instalacje sanitarne wpina się w gminny system kanalizacji. Gdy takiej możliwości nie ma, koniecznością staje się budowa przydomowej oczyszczalni ścieków lub szamba.
  • Instalacja grzewcza – to system ogrzewania budynku. Najczęściej spotykanymi rozwiązaniami są instalacje bazujące na nowoczesnych kotłach na paliwa stałe lub płynne, na przykład na gaz. Kotły podgrzewają wodę, która następnie systemem rur doprowadzana jest do grzejników. Woda rozprowadzana jest grawitacyjnie lub mechanicznie, z pomocą pompy. Jest to obieg zamknięty.

instalacja sanitarna

Instalacja sanitarna w domu

Rury to jedne z podstawowych artykułów instalacyjnych, które spełniają rolę przesyłową i połączeń poszczególnych elementów. Na rynku dostępny jest szeroki wybór rur dedykowanych właśnie do instalacji sanitarnych. Głównym czynnikiem różnicującym jest rodzaj tworzywa użytego do produkcji, a w konsekwencji szereg właściwości fizycznych produktu finalnego. Ze względu na swoje funkcje rur mogą być prowadzone w pionie lub poziomie, na zewnątrz ściany lub być schowane w kanałach ściennych.

Możliwe jest również rozłożenie rur w podkładzie na podłodze betonowej. Wśród sposobów łączenia wyróżnia się trwałe lutowanie (miękkie lub twarde), spawanie, łączenie za pomocą złączek zaprasowywanych lub zaciskanych lub łączone rozłącznie przy użyciu specjalnych kształtek (złączek) zaciskowych. Instalacje sanitarne obejmują przyłącze wodne i kanalizacyjne. W takiej konfiguracji kluczowe znaczenie mają odporność na ciśnienie, związki chemiczne oraz wpływ wysokiej temperatury. Najczęściej do instalacji sanitarnych w domach wykorzystywane są  systemy miedziane i z tworzyw sztucznych. Na domową sieć wodną składają się różnorodne instalacje sanitarne, które służą doprowadzaniu, rozprowadzaniu i odprowadzaniu wody pitnej i użytkowej.

Projektowanie instalacji sanitarnych

Każda nawet najmniejsza instalacja opiera się na projekcie. Dlatego tez tak ważne jest prawidłowe sporządzenie projektu instalacji, aby mieć pewność, co do właściwego wykonania całej instalacji. Każdy montaż instalacji opiera się na właściwie wykonanym projekcie. Firma Proterm posiadająca wieloletnie doświadczenie, w swojej szerokiej ofercie posiada również usługę wykonania projektu wodno-kanalizacyjnego oraz wentylacji.  Firma realizuje zlecenia najbardziej wymagających klientów. Proterm posiada specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu jest w stanie oferować kompletny montaż szybko i fachowo. Przedsiębiorstwo Proterm świadczy kompleksowe usługi z zakresu instalacji sanitarnych w budynkach mieszkalnych. Wszystkie działania tej firmy gwarantują najwyższą jakość świadczonych usług.