Co warto wiedzieć o szklarniach z poliwęglanu? Szklarnia Botanic Tulipan Antystorm

Co warto wiedzieć o szklarniach z poliwęglanu? Szklarnia Botanic Tulipan Antystorm

29 listopada, 2022 0 przez Redakcja

Używany w produkcji szklarni poliwęglan jest nowoczesnym tworzywem sztucznym, powstającym z żywic poliwęglanowych, mającym w swojej strukturze charakterystyczne komory. Ze względu na swą wytrzymałość wykorzystywany jest przy produkcji trwałych szklarni ogrodowych. Sprawdź, co warto wiedzieć o szklarniach z poliwęglanu i o szklarni Botanic Tulipan Antystorm.

Zalety i wady szklarni z poliwęglanu

Co warto wiedzieć o szklarniach z poliwęglanu? Szklarnie z poliwęglanu mają szereg zalet, co zostało zauważone przez klientów chętnie je zamawiających, jako alternatywa dla szklarni ze szkła i tuneli foliowych. Do zalet szklarni z poliwęglanu zaliczyć trzeba:

 • poliwęglan jest dużo odporniejszy na uszkodzenia w porównaniu ze szkłem, znacznie trudniej jest go zniszczyć;
 • dzięki temu, że jest lekki, daje większą swobodę wyboru materiału, jest o około połowę lżejszy od szkła;
 • w łatwy sposób można go obrabiać, bez użycia specjalistycznych urządzeń;
 • posiada wysoką przezroczystość i dobrą przepuszczalność światła;
 • ma doskonałą izolację termiczną.

Wadą poliwęglanu jest jego cena, jednakże patrząc na okres użytkowania szklarni do około 25 lat, nie jest to chyba duży wydatek.

Szklarnia Botanic Tulipan Antystorm

Szklarnia Botanik Tulipan Antystorm to wyrób producenta polskiej firmy Botanic, będącego numerem 1 na europejskim rynku szklarni z poliwęglanu. Szklarnia Tulipan Antystorm została tak stworzona, by służyć szczególnie osobom starszym borykającym się z problemami zdrowotnymi. Dzięki zastosowanym innowacjom przebywanie w tej szklarni jest wysoce komfortowe. Szklarnia ma opcję otwartego dachu, maksymalnie zwiększając komfort podczas deszczów i upałów. Nie ma potrzeby montowania w niej kosztownych otworów wentylacyjnych. Otwarty dach szklarni pozytywnie wpływa, zapewniając wentylację oraz ochronę przed przegrzaniem. Pozwala także na naturalne wysuszenie gleby i na ogrzanie roślin.

Akcesoria do szklarni z poliwęglanu

Firma Botanic zapewnia swoim klientom kompleksowy asortyment, oferując w sprzedaży:

 • gotowe fundamenty ocynkowane;
 • ocynkowane grządki do szklarni;
 • ocynkowane kompostowniki;
 • zestawy do podwiązywania roślin;
 • systemy nawadniania kropelkowego;
 • oraz inne modele szklarni z poliwęglanu.

Materiał poliwęglan na tyle zdążył się już sprawdzić w ogrodnictwie, że zaczęto go wykorzystywać także w przemyśle budowlanym, gdzie stał się doskonałym zamiennikiem szkła. Wykonuje się z niego zadaszenia wiat garażowych, buduje się z poliwęglanu ogrody zimowe i wykorzystuje ten trwały materiał na zadaszenia tarasów.