Najwyższej klasy granulatory do pasz – sprawdź naszą ofertę!

Najwyższej klasy granulatory do pasz – sprawdź naszą ofertę!

28 czerwca, 2024 0 przez Redaktor Naczelny

Zwierzęta gospodarskie muszą codziennie otrzymywać świeżą, wysokiej jakości paszę. Posiadając własny granulator można ją wytwarzać we własnym zakresie, dzięki czemu właściciel ma pełną kontrolę nad składem pożywienia, a do tego sporo oszczędza na kosztach produkcji.

Czy granulowana pasza jest w pełni wartościowa?

Granulat nie jest w niczym gorszy od sypkiej paszy – jego jakość zależy od zastosowanego surowca. Gospodarz sam dobiera składniki i może taką mieszankę wzbogacić witaminami oraz cennymi mikroelementami, a jeśli zwierzętom muszą zostać podane leki, jest to bardzo skuteczna metoda na ich podanie – w granulacie nie czuć smaku i zapachu lekarstw. Granulat ze względu na swoją zwartą formę jest ciężki do rozdrobnienia, dlatego zwierzęta zjadają go w całości, bez wybierania tylko niektórych składników, co pozwala zminimalizować straty karmy, jak to często się dzieje przy paszy sypkiej.

Skład granulatu paszowego można dowolnie modyfikować przed rozpoczęciem każdego nowego cyklu produkcji. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by granulat szykować na zapas i przechowywać go w pomieszczeniach gospodarczych – w przeciwieństwie do sypkiej paszy, granulki są bardziej odporne na działanie wilgoci, a w trakcie prasowania wysoka temperatura zabija prawie wszystkie groźne dla zwierząt drobnoustroje. Samodzielna produkcja paszy wychodzi taniej od zakupu gotowej paszy i gospodarz nie musi być zależny od innych dostawców.

 

Jak wybrać odpowiedni granulator do swojego gospodarstwa?

Granulatory od LeTGroup są bardzo wszechstronne. Można dzięki nim wytwarzać paszę dla ryb, drobiu, królików, bydła, koni – wymienne matryce pozwalają na zmianę średnicy granulek, nie ma więc problemu, by na jednym urządzeniu przygotować zarówno ten większy, jak drobniejszy granulat, w zależności od tego, dla jakich zwierząt szykowana jest karma.

Dostępne w ofercie maszyny pracują z różną wydajnością, więc łatwo dobrać sprzęt do potrzeb gospodarstwa. Niektóre granulatory są także przystosowane do produkcji pelletu, więc produkcję paszy można połączyć z produkcją materiału opałowego. Cały proces granulacji paszy jest zautomatyzowany, dlatego wydajność jest znacznie wyższa niż w przypadku ręcznego formowania, do tego pellet jest tej samej wielkości, z równomiernie rozłożonym materiałem, stabilny i tak mocno sprasowany, że nie wymaga użycia dodatkowego spoiwa.