Formplast – doniczki na każdą okazję

Formplast – doniczki na każdą okazję

25 października, 2022 0 przez Redakcja

Czy istnieje coś takiego, jak idealna doniczka? Na tak postawione pytanie trzeba odpowiedzieć odmownie – ponieważ dla każdego roślinnego okazu idealna osłonka będzie miała nieco inne cechy. Zależnie od tego, jaki kształt ma bryła korzeniowa, doniczka musi wyglądać nieco inaczej.

Ale rzeczywiście są kwestie, których trzeba koniecznie dopełnić, żeby jakaś doniczka zasługiwała na miano idealnej – a tworzeniem osłonek zasługujących na taką ocenę od ponad 30 lat zajmuje się firma mająca siedzibę w Czańcu.

Formplast, czyli jak zadbać o roślinę

Każdy, kto choć raz poszukiwał doniczki, na przykład dla swojej domowej rośliny, wie że to może być dosyć czasochłonne zadanie. Rynek, po jakim poruszają się miłośnicy kwiatów, obfituje w rozmaite rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby ich podopiecznych. Doniczki są produkowane w rozmaitych rozmiarach, kształtach, a także kolorach. Szukając dobrej osłonki, trzeba mieć na uwadze potrzeby rośliny, ale też własne ogrodnicze oczekiwania czy estetyczne upodobania. Z tego powodu asortyment dostępnych rozwiązań jest duży, kolorowy i mieniący się różnymi cechami szczególnymi. Firma Formplast odpowiada na potrzeby opiekunów roślin od ponad trzech dekad – i postanowiła wyspecjalizować się w dostarczaniu im podstawowego wsparcia, jakie dają najprostsze, najtańsze i najbardziej praktyczne doniczki plastikowe.

Tworzywo sztuczne sprawdza się doskonale jako materiał do tworzenia osłonek dla brył korzeniowych. Taki pojemnik pozwala zadbać o zgromadzoną wewnątrz ziemię na wiele sposobów. Ponieważ jest tworzywem, które nie przepuszcza powietrza, nie dopuści by niebezpiecznie obniżyła się temperatura panująca wewnątrz, nie dopuści do przemarznięcia korzeni – co mogłoby być zabójcze dla całej roślinki. Mądry producent doniczek wie również co zrobić, żeby gotowa osłonka dbała także o odpowiedni poziom wilgotności ziemi, w której rozrastają się korzenie – w tym celu tworzy nieduże otwory w denku doniczki. Ta prosta metoda sprawia, że żaden właściciel roślinnego okazu nie musi się obawiać, że przesadzi z troskliwym podlewaniem. Jeśli tylko okaże się, że wody jest za dużo, ucieknie ona przez wspomniane „wyjścia ewakuacyjne”, a bryła korzeniowa w żadnym razie nie będzie skazana na gnicie.

Plastikowe doniczki firmy Formplast wiedzą, jak zadbać o rośliny różnych gatunków i rozmiarów. Asortyment firmy dysponuje ogromną ilością modeli – a w razie potrzeby producent obiecuje spełnić także indywidualne prośby, konstruując nietypowe osłonki na zamówienie zatroskanego o swój okaz klienta.