Jak przygotować kuwetę dla kota?

Jak przygotować kuwetę dla kota?

25 września, 2018 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Ponieważ koty są tak czyste i oczekują, że ich otoczenie również pozostanie czyste, nie jest zaskoczeniem, że musimy utrzymywać ich kuwety w czystości. Dobrze utrzymana kuweta nie tylko pomaga kotu zachować zdrowie psychiczne i fizyczne, ale także pozwala naszym kocim towarzyszom zachować zainteresowanie korzystaniem z niej do załatwiania swoich „spraw”. W przeciwnym razie mogą wybrać czystszą część domu, która może zawierać kuwetę lub nie.

Nawet jeśli Twój kot zazwyczaj załatwia się na zewnątrz bez konieczności angażowania się w to, zawsze warto zapewnić mu inne możliwości. Kuweta dla kota lub żwirek mogą potencjalnie pomóc w zapobieganiu wypadkom i zmniejszyć ryzyko stresu u kota, a także problemów z pęcherzem i jelitami.

Jak ukryć kuwetę dla kota?

Kuweta może być zabawnym dodatkiem do Twojego kota.

Słupek do drapania. Wiele kotów ma tendencję do drapania i łapania zasłon, mebli i wszystkiego, co im się podoba. Inwestując w drapak, nie tylko zapewnisz swojemu kotu potrzebne mu miejsce do drapania, ale także zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy i frustracji.

Nie dając się wyprzedzić samoczyszczącym się piekarnikom i odkurzaczom-robotom, mamy teraz spory wybór bardzo wydajnych samoczyszczących się kuwet. Tak, to prawda. Jeśli nie znosisz codziennego usuwania grudek z kuwety swojego kota, dzisiejsza nowoczesna innowacja ma Cię w zasięgu ręki. Ciche, zmotoryzowane grabki przesiewają zbity żwirek i deponują każdy materiał w samozamykającym się pojemniku, czyszczą i są gotowe do następnego depozytu. Mogą być drogie, ale może warto mieć do czynienia tylko z rzeczami tygodniowo zamiast każdego dnia. A twój kot może ci podziękować, zwłaszcza jeśli masz w zwyczaju zapominać lub nie chcesz czyścić kuwety każdego dnia lub dwóch.

Jak zrobić kuwetę dla kota?

Jak zrobić kuwetę dla kota?

Może się to wydawać oczywiste, ale zapewnienie kotu kuwety, miski z jedzeniem i wodą, a nawet drapaka może pomóc w zmniejszeniu stresu. To, gdzie umieścisz te przedmioty, może mieć również zaskakujący wpływ na poziom stresu u Twojego kota. Na przykład trzymaj kuwety z dala od miejsc spożywania posiłków i upewnij się, że zasoby Twojego kota nie znajdują się w miejscu, gdzie jest dużo hałasu lub ludzi.

Ile kuwet dla 2 kotów?

Koty czasami przestają korzystać z kuwet, kiedy czują się zestresowane. Zidentyfikuj i, jeśli to możliwe, wyeliminuj wszelkie źródła stresu lub frustracji w otoczeniu kota. Na przykład, dbaj o to, aby miski z jedzeniem były pełne i znajdowały się w tym samym miejscu, utrzymuj jego rutynę w stanie jak najbardziej przewidywalnym, zapobiegaj gonieniu go przez psa, zamykaj żaluzje w oknach i drzwiach, aby nie denerwowały go koty na zewnątrz. Jeśli nie możesz wyeliminować źródeł stresu, spróbuj je zmniejszyć. Zastosuj rozpylacze lub dyfuzory, które dostarczają syntetycznych feromonów, które jak wykazano mają pewien wpływ na łagodzenie stresu u kotów.

Gdzie postawić kuwetę dla kota?