Jak ukryć kuwetę dla kota?

Jak ukryć kuwetę dla kota?

11 października, 2022 1 przez Redakcja

Kocie towarzystwo to przyjemność dla wielu osób. Warto wiedzieć jednak, jak ukryć kuwetę dla kota, by jej obecność nie była uciążliwa i nie rzucała się w oczy już od pierwszego wejścia do domu czy mieszkania. To, że kot potrzebuje kuwety jest oczywiste, ale właściciele mają również cały szereg sposobów na to, jak ją skutecznie przesłonić. Podpowiadamy więc kilka z nich.

Sprytne ukrycie kuwety

Kuweta dla kota jest obowiązkowym elementem wyposażenia. O ile w przydomowych ogrodach można jeszcze wygospodarować nieco miejsca na prywatne potrzeby kota, o tyle mieszkańcy bloków nie mają już takich możliwości. Przygarniając małe kocię lub też kupując je w sprawdzonej hodowli, warto wiedzieć nie tylko, jak zrobić kuwetę dla kota i gdzie ją ustawić, ale również w jaki sposób sprytnie ją ukryć. Takie rozwiązania zwalniają właścicieli, domowników i gości z obowiązku oglądania zawartości kociej kuwety. Dziś wciskanie tego typu przedmiotów w ciemne kąty odchodzi już do przeszłości. Ukryta kuweta dla kota to znacznie lepsze rozwiązanie, które potrafi być nie tylko estetyczne, ale nawet funkcjonalne.

jak ukryć kuwetę dla kota

Gdzie umieścić kuwetę dla kota?

Każde zwierzę potrzebuje nieco własnej przestrzeni, w której będzie mogło być panem i władcą. Dotyczy to również kota. To, gdzie postawić kuwetę dla kota, może wynikać z jego charakteru i preferencji. Ważne jest, by kot w tym miejscu czuł się pewnie i bezpiecznie. Nie należy więc stawiać jej w miejscu, w którym często ktoś przechodzi lub też gdzie panuje największy gwar. Kot będzie czuł się bezpiecznie, gdy będą go otaczały ściany, uniemożliwiające atak znienacka. Dlatego też zabudowana kuweta dla kota stanowi najlepsze rozwiązanie i odpowiedź na potrzeby domowego pupila.

jak zrobić kuwetę dla kota

5 pomysłów na ukrycie kuwety dla kota w mieszkaniu

Wbrew pozorom, zarówno kuweta dla małego kota, jak i kuweta dla zwierzaka nieco większego, może być skutecznie ukryta. Wystarczy wykorzystać któryś z proponowanych sposobów, by raz na zawsze pożegnać się z nieestetycznym widokiem i przykrym zapachem.

Jak ukryć kuwetę dla kota? – Ukrycie kuwety w szafce

Jak ukryć kuwetę dla kota w szafce? To bardzo proste! Wystarczy bowiem wybrać odpowiedni mebel i wyciąć w nim otwór, pozwalający kotu na swobodne wchodzenie i wychodzenie z kuwety. Zabudowana kuweta w szafie na buty sprawdzi się w każdym korytarzu, a kuweta w szafce w salonie czy w łazience może wpasować się w różnorodne aranżacje, uzupełniając nowoczesny design i nadając pomieszczeniu nieco charakteru.

Jak ukryć kuwetę dla kota? – Pomysłowa doniczka

Doniczkę można skomponować z każdym wnętrzem i dobrać ją w zależności od potrzeb kota i jego wielkości. Ta niepozorna kuweta dla kota może być umieszczona w dowolnym miejscu. Jej zwieńczenie stanowi miejsce na doniczkę z kwiatkiem. W dolnej części natomiast można umieścić żwirek, służący kotu do zaspokajania potrzeb fizjologicznych. Jeśli zdecydujemy się jednak włożyć tutaj poduszkę lub ulubiony kocyk pupila, pomysłowa doniczka służyć może również w powodzeniem jako legowisko.

Jak ukryć kuwetę dla kota? – Stolik z zasłonką

To wyjątkowo prosta zabudowana kuweta dla kota. Aby ją stworzyć, wystarczy osłonić zasłonką dolną część stolika lub umywalki. Za zasłoną można umieścić pojemnik ze żwirkiem. Warto rozważyć również osłonięcie miejsca z każdej strony, by kot czuł się pewnie i bezpiecznie. Zabudowana kuweta musi mieć jednak odpowiedni rozmiar, by zwierzę nie rozsypywało żwirku i poruszało się swobodnie w jej obrębie.

Jak ukryć kuwetę dla kota? – Szafka na dokumenty

Szafki na dokumenty idealnie sprawdzą się jako miejsce, w którym ukryć można kocią kuwetę. Kuweta dla kota w szafce na dokumenty nie będzie przyciągała uwagi i odstraszała swoim wyglądem tych, którzy nie przepadają za czworonożnymi domownikami. Szafka na kuwetę dla kota idealnie skomponuje się z resztą aranżacji zwłaszcza wtedy, gdy postawimy ją w niedalekiej odległości od biurka. Z pewnością większość gości nie zorientuje się, jaką w rzeczywistości pełni ona funkcję.

Jak ukryć kuwetę dla kota? – Kuweta w komodzie

To rozwiązanie ma jeden wielki plus. Zmieści się tutaj bowiem nawet duża kuweta dla kota, który potrzebuje znacznie więcej miejsca. Górne szuflady mogą z powodzeniem posłużyć jako miejsce do przechowywania różnych przedmiotów. Tego typu mebel warto kupić na wyprzedaży garażowej i odnowić we własnym zakresie, co nada mu wyjątkowy charakter.

kuweta dla kota

Jak zrobić prostą kuwetę dla kota samodzielnie?

Aby wykonać prostą kuwetę dla kota, wystarczy chociażby pojemnik z pleksi, który dostępny jest w każdym markecie. Wykorzystując takie rozwiązanie, wystarczy przyciąć przód tak, by kot mógł swobodnie wchodzić do środka. To dobry sposób na to, jak zrobić kuwetę dla kota, gdy nie dysponujemy zbyt dużymi finansami, które moglibyśmy przeznaczyć na tego typu produkt. Wysokie boki uniemożliwiają rozsypywanie zawartości poza kuwetę, co dodatkowo jest bardzo higieniczne. Teraz wystarczy już tylko nasypać żwirku i cieszyć się z samodzielnie wykonanego projektu.

kuweta w szafce

Jaka jest najlepsza kuweta dla kota?

Kuweta powinna odpowiadać rozmiarom pupila. Duża kuweta dla kota będzie idealna dla dorosłego zwierzaka, mniejszy z kolei potrzebuje znacznie mniej przestrzeni. Nie może być ona jednak zbyt mała. Kot może wówczas załatwiać się poza nią, czego z pewnością chciałby uniknąć każdy właściciel. Oprócz kuwety warto zadbać również o odpowiedni żwirek. I tak np. najlepszy do pochłaniania nieprzyjemnych zapachów będzie żwirek drewniany czy kukurydziany, które są dodatkowo całkowicie biodegradowalne.

zabudowana kuweta w szafie

Jak zrobić ukrytą kuwetę w szafce?

Szafka na kuwetę dla kota nie musi pochodzić z markowych sklepów i kosztować sporo pieniędzy. Wręcz przeciwnie, można ją wykonać, wykorzystując posiadane już meble czy szafki. Warto jednak dobrać odpowiedni rozmiar, by kot mógł się w niej nie tylko zmieścić, ale i swobodnie poruszać.

Jeśli mamy już wybraną szafkę, wystarczy zaprojektować drzwi dla kota, czyli jego wejście do kuwety. Szablon nanosimy najpierw na szafkę, by potem wyciąć go przy pomocy odpowiedniego wiertła. Kuweta dla kota w szafce powinna posiadać drzwi, co uchroni nas przed brzydkim zapachem, a kotu zapewni poczucie bezpieczeństwa. W każdym przypadku warto zadbać również o zeszlifowanie wszystkich ostrych kantów. Teraz wystarczy już tylko nasypać żwirku i oczekiwać reakcji naszego pupila na nowy element wyposażenia.