Łazienka w stylu Dark Academia – stwórz wyjątkowe wnętrze z najmodniejszymi płytkami!

Łazienka w stylu Dark Academia – stwórz wyjątkowe wnętrze z najmodniejszymi płytkami!

5 lutego, 2023 0 przez Redakcja

Pięknie zaaranżowana łazienka to składowa wielu czynników. Gustu, umiejętności łączenia wzorów i kolorów, przemyślana gra dodatkami. Wreszcie, znajomość aktualnych trendów! Co obecnie jest hitem? Dark Academia, czyli estetyka rodem z mrocznego Hogwartu!

Styl Dark Academia skąd się wziął?

Wpływ mediów społecznościowych na branżę wnętrzarską jest ogromy! I choć wiele osób podchodzi do nich z dużą rezerwą, dane i fakty mówią za siebie. To właśnie one wyznaczają trendy! Styl Dark Academia zaliczył swój debiut właśnie tutaj! W szybki sposób zyskał pokaźną liczbę followersów. W mgnieniu oka przeniósł się do naszych salonów, kuchni i łazienek. A dla niektórych stał się nawet stylem życia! Czym dokładnie się charakteryzuje?

Dark Academia – już sama nazwa uchyla rąbka tajemnicy. Ciemne, mocne, stonowane, nieco przygaszone kolory przywołują nostalgiczny klimat minionych epok. Z pewnością nie jest to estetyka dla wszystkich, to zupełne przeciwieństwo współczesnych wnętrz, a w szczególności minimalistycznych. Nie jest jednorodna, posiada unikatową wartość historyczną. Przypadnie do gustu miłośnikom gotyckiej czy też barokowej kultury. Przywodzi na myśl wnętrza rodem z filmu „Stowarzyszenia Umarłych Poetów”!

Łazienka w stylu Dark Academia krok po kroku

Łazienkę w stylu Dark Academia charakteryzuje pewnego rodzaju dystans do otaczającego świata. Szczypta romantyzmu oraz zamiłowanie do ciemnych barw. Jednak wbrew temu, co mogłoby się wydawać, daleko jej do zamkowych komnat! Panujący w niej półmrok sprzyja odpoczynkowi! Prym wiodą duże, wolnostojące wanny, w których można się wygodnie położyć i oddać błogiemu relaksowi, jednak swoich fanów znajdą również modele na tzw. lwich nóżkach.

Jeżeli chodzi o ściany, doskonałym wyborem będzie mozaika butelkowa zieleń marki Raw Decor, która pięknie przełamie monochromatyczną aranżację! Doda jej niepowtarzalnego charakteru, zagra niczym gustowna biżuteria do małej czarnej! Wykreuje atmosferę przytulności i luksusu. Pięknie będzie współgrać z mahoniowymi meblami, wyeksponowanymi na nich bibelotami! Ich połyskliwa faktura, cudownie odbija światło, dając efekt głębi.

Styl Dark Acadamia w łazience sprowadza się również do wyboru odpowiedniej dekoracji podłogi! Tutaj warto pokusić się o płytki – niekoniecznie klasyczne, a np. te w orientalny wzór. Co z dodatkami? Pierwsze skrzypce grają masywne, złote lustra postawione na blacie lub powieszone na ścianie. Kształt? Najlepiej okrągły! Szczególnie mile widziane będzie to zakupione na tzw. pchlim targu, pozyskane z drugiej ręki. Poza tym warto się zaopatrzyć w miedziane świeczniki, puzderka czy też szkatułki. Rośliny również mogą stanowić jeden z elementów aranżacji!

Łazienka w stylu Dark Academia – o tym musisz pamiętać!

Styl Dark Academia kojarzy się z dużymi przestrzeniami. Chcąc go przemycić do małej łazienki, należy zadbać o liczne źródła światła – żyrandole, lampy, kinkiety. Postawić na stonowane kafle, np. w kolorze szarym, duże lustra, które optycznie powiększą przestrzeń.