Jakie drzwi zewnętrzne są odporne na wilgoć?

Jakie drzwi zewnętrzne są odporne na wilgoć?

5 lutego, 2023 0 przez Redakcja

Drzwi zewnętrzne są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne. Opady w Polsce są standardowym elementem każdego sezonu, dlatego elewacja, okna i drzwi zewnętrzne mają ciągły kontakt z wodą i wilgocią. Do tego dochodzą mrozy, które dodatkowo obciążają elementy konstrukcyjne drzwi zewnętrznych. Jaki materiał, z którego wykonuje się drzwi, jest wystarczająco wytrzymały na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne?

Warstwa termoizolacyjna drzwi zewnętrznych 

Warstwa termoizolacyjna drzwi zewnętrznych znajduje się w skrzydle drzwi i nie jest widoczna. Nie mniej jednak stanowi bardzo istotną funkcję, gdyż chroni wnętrze mieszkania przed nadmierną ucieczką ciepła. Izolatorem jest najczęściej styropian lub piana poliuretanowa. Oba materiały są odporne na wilgoć i warunki atmosferyczne. Biorąc pod uwagę wszelkie właściwości, piana poliuretanowa góruje nad styropianem ze względu na kwestię akustyki. Oprócz doskonałej wytrzymałości przy każdej pogodzie, potrafi wyciszyć mieszkanie, odbijając hałas z ulicy. Z tego względu rekomenduje się wybór drzwi, których warstwa termoizolacyjna jest zrobiona z piany poliuretanowej.

Powierzchnia drzwi zewnętrznych 

Na niekorzystne warunki atmosferyczne narażona jest nie tylko wewnętrzna część drzwi, ale również ich obicie. Drzwi mogą być wykonane z drewna, imitacji drewna (np. sklejki), stali bądź innego metalu. Drzwi drewniane są zawsze najdroższe i nie w każdym przypadku odprone na wilgoć (jest to zależne od pokrycia powierzchni lakierem i innymi preparatami zabezpieczającymi). Tańszą i bardziej wydajnym materiałem obicia drzwi jest stalowa blacha. W ofercie StalProdukt Zamość znajdziecie wiele zróżnicowanych drzwi z ocynkowaną blachą laminowaną, których dokładne parametry są dostosowane do potrzeb klienta. Drzwi zewnętrzne mogą być antywłamaniowe, wysoko termoizolacyjne lub przeszklone, tym samym podnosząc wartość estetyczną wnętrz. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie drzwi zewnętrzne będą odpowiedzią na potrzeby Twojego domu, sprawdź najnowszy katalog StalProdukt Zamość. Znajdziesz tam pełną listę wszelkich konfiguracji drzwi z uwzględnieniem materiałów użytych do wykonania drzwi zewnętrznych.