4 elektronarzędzia niezbędne w zakładzie ślusarskim

4 elektronarzędzia niezbędne w zakładzie ślusarskim

8 lutego, 2023 0 przez Redakcja

Każdy kojarzy podstawowe narzędzia ślusarskie. To między innymi kątowniki, tokarki, frezarki, gwintowniki czy pilniki. Praca fachowców odbywa się zaś na wyposażonym w imadła oraz uchwyty stole ślusarskim. Jednak nowoczesne zakłady ślusarskie potrzebują jeszcze kilku narzędzi, które wymagają zasilania elektrycznego do działania. Oto cztery najczęściej wykorzystywane przyrządy elektryczne w ślusarstwie.

1) Wiertarka

To bodaj najprostszy przykład, dlatego właśnie od niego warto zacząć. Wiertarki są wszechstronne, dlatego stosuje się je także w wielu innych przedsiębiorstwach, a nawet w domach.

Ślusarze korzystają nie tylko ze standardowego sprzętu, ale też zaprojektowanego specjalnie z myślą o nich. Elektronarzędzia stołowe są stabilne dzięki dołączonemu imadłu, a przy okazji w pełni regulowane. To znacząco ułatwia skomplikowane prace ślusarskie, które byłyby niewykonalne bez osiągnięcia wysokiego stopnia precyzji. Wśród specjalistycznych wiertarek znajdują się też słupowe, kadłubowe czy kolumnowe, a nawet modele dodatkowo łączące ze sobą funkcje frezarki.

2) Szlifierka

Szlifierki również dzielą się na kilka różnych podtypów. I każdy z nich znajduje swoje zastosowanie w warsztacie ślusarskim. W zakładach najczęściej można znaleźć szlifierki kątowe o średnicy 180 lub 230 mm i mocy przekraczającej 2000 W. Tak zaawansowane elektronarzędzia bez problemu poradzą sobie z cięciem twardych materiałów, oczyszczaniem dużych powierzchni, ostrzeniem wierteł oraz tworzeniem rowków. Jak więc widać, jest to niezwykle przydatne narzędzie, którego wprost nie może zabraknąć w warsztacie.

3) Spawarka

Wiele zakładów ślusarskich oferuje usługi spawalnicze. Są one efektem potrzeb rynkowych, a na dodatek ślusarze dysponują umiejętnościami zbliżonymi do tych, które są wymagane przy spawaniu. Warsztaty mają też na wyposażeniu wiele narzędzi wykorzystywanych zarówno w jednej, jak i drugiej dziedzinie.

Spawarka to elektronarzędzie służące do tworzenia połączeń spawanych. Łatwo zauważyć, że może okazać się niezbędna przy realizacji niektórych zleceń ślusarskich. Istnieje wiele sposobów spawania, a więc również wiele rodzajów urządzeń, np. gazowe, elektryczne lub inwertowe. Alternatywą dla nich są półautomaty spawalnicze do metody MIG/MAG.

4) Miernik

Ślusarz musi opierać się na konkretnych danych, jeśli chce precyzyjnie wykonać swoją pracę. Dlatego nie obędzie się bez elektronarzędzi pomiarowych. Szczególnie przydatne okazują się mikrometry, które umożliwiają pomiary względne i bezwzględne.

Poza tym niektóre prace przeprowadza się na elementach wykorzystujących zasilanie elektryczne. Wówczas niezbędny staje się miernik uniwersalny.

Sklep.doko.pl z profesjonalnymi elektronarzędziami

Wspomniane już podstawowe elementy wyposażenia każdego nowoczesnego zakładu ślusarskiego można zamówić w profesjonalnej hurtowni elektrotechnicznej. Szczególnej uwadze polecamy sklep.doko.pl, który oferuje nie tylko wysokiej jakości sprzęt, ale też wyjątkowo korzystne ceny.