Poliuretany Czaniec – na każdą okazję

Poliuretany Czaniec – na każdą okazję

23 listopada, 2022 0 przez Redakcja

Można śmiało powiedzieć, że od czasu opatentowania, poliuretan wziął szturmem całą branżę produkcyjną. Trudno znaleźć taką jej gałąź, w której nie zrobiłby błyskotliwej kariery, a umożliwiły mu to oczywiście jego uniwersalne właściwości oraz fakt, że jest substancją syntetyczną, którą można pozyskiwać w potrzebnej ilości, na miarę aktualnych potrzeb.

Trafia w gusta producentów i konsumentów między innymi tam, gdzie przez wieki zastosowanie znajdowała naturalna guma – od końca lat 30. XX wieku doskonale daje sobie radę alternatywny dla niej sztuczny kauczuk. A w miarę upływu czasu, jego funkcjonalność przerosła tę, którą miała poprzedniczka.

Poliuretany Czaniec – znajdź to, czego potrzebujesz

Poliuretan to efekt udanej reakcji poliaddycji, przeprowadzonej na substancjach, które są pochodnymi ropy naftowej: poliolu i izocyjanianu. Odpowiednio prowadząc poszczególne etapy tej produkcji, można otrzymać różne formy docelowego tworzywa – od gęstej, gumowej powłoki po elastyczną piankę. Oczywiście każda z tych postaci sprawdzi się w innych okolicznościach, ale zawsze będą prezentowały te same właściwości. Poliuretan to substancja odporna na ścieranie i naprężanie, która zniesie też duże obciążenia. Doskonale izoluje ciepło, nie przepuszcza wody ani pary wodnej, a wilgoć nie jest w stanie mu zaszkodzić. Skrajnie niskie i wysokie temperatury też nie mają na niego złego wpływu, podobnie jak promieniowanie UV. Jednocześnie, jest niesamowicie lekki – ta cecha zaprowadziła go aż w kosmiczne przestworza.

Z wynalazku, jakim jest sztuczny kauczuk, korzystano już na wiele sposobów – ale jednym z najpopularniejszych pozostaje funkcja , jaką pełni dla niedużych kółek jezdnych. Sprawdza się świetnie jako alternatywa dla gumowej dętki wypełnionej powietrzem – zastępuje opony i robi to w świetnym stylu. Może przybrać kształt nieprzebijalnego koła do taczki albo zadbać o to, by małe kółeczka meblowe albo przeznaczone dla wózków transportowych toczyły się pewnie i stabilnie, sprawnie ruszając z miejsca i nie wpadając we wstrząsy. Takich nowoczesnych kółek dostarczają producenci, którzy od lat działają z sukcesami na rynku konsumenckim – również tym polskim.

Jedna z takich firm to Poliuretany Czaniec przedsiębiorstwo działające w niedużym mieście na południu Polski. Dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, w którym powstają poliuretanowe części różnego rodzaju – a jak zaznacza sam producent, nierzadko są tu podejmowane różne eksperymenty. To efekt tego, że firma jest otwarta na sugestie swoich klientów, a uważnie wysłuchując ich indywidualnych potrzeb, stara się znaleźć dla nich optymalne rozwiązania. Z tego powodu asortyment firmy z Czańca jest naprawdę szeroki – i obejmuje elementy, których próżno szukać u jego branżowej konkurencji. Są tu nie tylko kółka i rolki powlekane poliuretanem, ale też części o rozmaitych kształtach: płyty, podkładki, listwy, pręty i tuleje, odbojniki, uszczelki, wały i wałki oraz zupełnie niestandardowe elementy, które idealnie nadają się do uzupełnienia konkretnych maszyn rolniczych albo produkcyjnych.