Sprzedaż auta w komisie samochodowym – na co zwrócić uwagę?

Sprzedaż auta w komisie samochodowym – na co zwrócić uwagę?

20 kwietnia, 2023 0 przez Redakcja

Niektóre osoby twierdzą, że sprzedaż samochodu w autokomisie jest nieopłacalna, a tego rodzaju przedsiębiorstwa powoli są wypierane przez inne rozwiązania. Nic bardziej mylnego! Jak pokazuje praktyka, komis samochodowy Bydgoszcz nadal cieszy się wciąż rosnącą popularnością, a liczba zadowolonych klientów nieustannie wzrasta. Na co zwrócić uwagę, sprzedając auto w komisie samochodowym?

Komis samochodowy Bydgoszcz – zalety i wady sprzedaży

Sprzedaż samochodów używanych do skupu aut niesie ze sobą zarówno cały szereg wad, jak i zalet. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę, decydując się na tego rodzaju transakcje?

Zalety współpracy z autokomisem

Najważniejszą zaletą, jeśli chodzi o autokomis Bydgoszcz, jest oszczędność czasu i zaangażowania, jakie należy poświęcić, by samodzielnie sprzedać swój samochód. Ogłoszenia motoryzacyjne Bydgoszcz przepełnione są do granic możliwości indywidualnymi ofertami, a gwarancja znalezienia potencjalnego kupca jest w zasadzie niewielka, nawet jeśli posiadamy pojazd w doskonałym stanie technicznym, serwisowany w aso i z bogatym wyposażeniem. Nie mówiąc już o samochodach, mających dawno za sobą lata swojej świetności.

Jeśli zdecydujemy się oddać używane samochody do komisu, to właśnie na tej firmie będzie spoczywał obowiązek sprzedaży. My z kolei zrzucimy z siebie ciężar odpowiedzialności za poszukiwanie kupca, bezowocne rozmowy telefoniczne, sprowadzające się do odpowiedzi na wciąż te same pytania i prezentacje auta, które nie przynoszą pożądanych rezultatów. Co więcej, w województwie kujawsko-pomorskim działa współcześnie wiele autokomisów z bogatym doświadczeniem. Taki zespół tworzy chociażby komis-dejv.pl, gdzie każdy klient może liczyć na profesjonalne wsparcie, a doświadczeni w sprzedaży pracownicy mogą wynegocjować atrakcyjne stawki.

auto komis Bydgoszcz

Auto komis – największe wady rozwiązania

Pośrednictwo komisu w sprzedaży auta zarówno w nieco gorszym, jak i w dobrym stanie technicznym, ma również pewne wady. Przede wszystkim wiążą się one z tym, że autem oddanym w komis nie można już jeździć, chyba że zapisy w umowie stanowią nieco inaczej. Z każdym rokiem przybywa również nieuczciwych firm, które mogą np. podmieniać lepsze części na ich tańsze, zdecydowanie gorsze zamienniki. Dlatego też warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i zaufane komisy, sprzedające samochody używane Bydgoszcz.

W umowie z komisem samochodowym należy również zawrzeć informację, że:

  • do momentu sprzedaży, auto jest w dalszym ciągu naszą własnością,
  • komis ponosi odpowiedzialność za wszelkie usterki, które mogą pojawić się w trakcie jazdy próbnej.

Dzięki takim zapisom, posiadany przez nas egzemplarz nie zostanie sprzedany bez naszej zgody za zaniżoną stawkę. Oddając auto w komis nie można również zapominać, że firma z pewnością pobierze dla siebie odpowiednią prowizję.

To, ile będzie ona wynosić, zależy już od komisu samochodowego w Bydgoszczy, na usługi którego się zdecydujemy. Zazwyczaj jest to konkretny procent ze sprzedaży, co warto sprawdzić jeszcze przed dopełnieniem formalności.