Wynajem samochodu na miesiąc – co warto wiedzieć?

Wynajem samochodu na miesiąc – co warto wiedzieć?

25 października, 2022 0 przez Redakcja

Powodów, dla których kierowcy wynajmują samochody na miesiąc, można wymienić naprawdę sporo. Dłuższy urlop w Polsce, poważna awaria własnego auta, chęć porządnego przetestowania konkretnego modelu pojazdu, konieczność doraźnego zasilenia firmowej floty – to tylko niektóre sytuacje, kiedy wspomniana usługa jest świetnym rozwiązaniem.

Wynajem auta na miesiąc – na czym polega?

Jak wyjaśniają doradcy z firmy iPanek, wynajem auta na miesiąc mieści się w ramach krótkoterminowego wynajmu samochodów. Tego typu umowy zawierane są zwykle na okres maksymalnie 1. miesiąca, przy czym minimalny czas najmu wynosi przeważnie 24 godziny. Omawiana usługa polega na udostępnieniu kierowcy samochodu w zamian za określoną opłatę. Jej wysokość zależy od kilku czynników takich jak przede wszystkim marka, model i wartość samochodu, okres najmu oraz dodatkowe usługi, np. wypożyczenie fotelika dla dziecka czy dopisanie do umowy drugiego kierowcy.

Wynajem auta na miesiąc – dlaczego to się opłaca?

Samochód na miesiąc warto wynająć z paru ważnych powodów. Klienci wypożyczalni pojazdów korzystający z tego rozwiązania bardzo sobie cenią to, że mają do wyboru różne modele aut. Dzięki temu pojazd łatwo dopasować do własnych preferencji. Kierowca dostaje do swojej dyspozycji dobrze wyposażony, nowoczesny i ekonomiczny samochód, który pod każdym względem jest znakomicie przystosowany do jazdy. Obecnie wcale nie trzeba kupować auta, aby móc z niego korzystać na atrakcyjnych warunkach.

Wynajem auta na miesiąc – jak to zrobić?

W celu wynajęcia samochodu na miesiąc trzeba w pierwszej kolejności poszukać odpowiedniej wypożyczalni. Powinna być to firma sprawdzona i doświadczona. Przeważnie auto da się zarezerwować online za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie usługodawcy. Należy podać w nim godzinę, termin i miejsce odbioru oraz zwrotu pojazdu, przy czym punkty odbioru i zwrotu nie muszą być takie same. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosowne formalności załatwić osobiście w biurze obsługi klienta wybranej wypożyczalni.