Samochód na minuty w Szczecinie – jak to wygląda w praktyce?

Samochód na minuty w Szczecinie – jak to wygląda w praktyce?

25 października, 2022 0 przez Redakcja

Usługi z zakresu najmu samochodów dostępne są w Szczecinie w różnych formach. Bardzo dużą popularnością cieszy się formuła najmu minutowego, która pod wieloma względami jest niezwykle wygodna. O czym należy pamiętać, chcąc korzystać z tego rozwiązania? Jak ono funkcjonuje w praktyce?

 

Wynajem aut na minuty – co to takiego?

Wynajem samochodów na minuty jest usługą transportową świadczoną przez wypożyczalnie wykorzystujące w swej działalności nowoczesne technologie. Dzięki temu kierowca wynajmujący auto nie musi załatwiać formalności w tradycyjny sposób – wystarczy mu jedynie smartfon z zainstalowaną specjalną aplikacją. Wynajem pojazdów na minuty jest uważany za świetną alternatywę dla zatłoczonych środków transportu publicznego czy drogich taksówek. Korzystać z tej usługi może każdy, kto posiada ważne prawo jazdy. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest osobą prywatną, czy prowadzącą własny biznes. W obu przypadkach auto na minuty niejednokrotnie okazuje się strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak pojazd potrzebny jest na dłużej, np. na kilka dni, wówczas należy wypożyczyć auto na doby. Szczecin zapewnia w tym zakresie urozmaiconą ofertę.

 

Wynajem aut na minuty w Szczecinie – co i jak?

Kierowca, który chce wynająć w Szczecinie samochód na minuty, musi zacząć od zainstalowania na swoim smartfonie aplikacji PANEK CarSharing, która jest prosta w obsłudze. Bez niej nie możliwości otworzenia pojazdu oraz zakończenia najmu. Omawiana usługa jest bowiem w całości obsługiwana właśnie z poziomu tej aplikacji. Konieczne jest zarejestrowanie w niej konta klienta. Aby zacząć jej używać, należy poczekać na potwierdzenie utworzenia konta. Wypada przypomnieć, że korzystanie z aplikacji jest równoznaczne z akceptacją warunków najmu samochodów. Aplikacja pozwala także na ocenę stanu czystości auta oraz zgłoszenie ewentualnych uszkodzeń. Po wynajmie trzeba zostawić pojazd w strefie usługodawcy znajdującej się w dowolnym miejscu na terenie miasta. Strefy są oczywiście oznaczone odpowiednim logo.