Hyundai – leasing – komu się opłaca?

Hyundai – leasing – komu się opłaca?

30 stycznia, 2023 0 przez Redakcja

Koreańskie marki to samochody w dużej mierze niezawodne, tanie w eksploatacji, a do tego można znaleźć olbrzymi wachlarz modeli, który sprawdzi się do każdych warunków, potrzeb i kieszeni. Leasingodawcy często więc posiadają najpopularniejsze, koreańskie modele w swojej ofercie.

Hyundai – leasing dla przedsiębiorców.

Przede wszystkim małych przedsiębiorców, którzy niekoniecznie mogą na start działalności pozwolić sobie na tego typu większe zakupy. Szczególnie jeżeli auto ma im służyć wyłącznie do przejazdów w sprawach służbowych, niezbyt często, na niezbyt dużych trasach. Ewentualnie potrzebują samochodu do przewozu małej ilości towaru, gdzie koreańskie SUV-y świetnie zdadzą egzamin.

Dlatego też często można spotkać się ze stwierdzeniem, że często leasing jest znacznie bardziej opłacalny w przypadku, gdy działalność nie wymaga od auta przejechania dłuższych tras, niż łącznie 20 tysięcy kilometrów rocznie.

Hyundai – leasing dla osób prywatnych.

Bardzo ważne jest to, aby wiedzieć, że auto w leasingu może wziąć nie tylko przedsiębiorca jako dodatkowy koszt brany na firmę, ale jest to także opcja dostępna dla osób prywatnych. Decydując się na rodzinnego SUV-a marki Hyundai, leasing pozwoli na „wypróbowanie” go oraz zapoznanie się z możliwościami przez czas trwania umowy i jego zakup po jej zakończeniu. Z tym że tu należy pamiętać, że minimalny okres wynajmu przed ewentualną możliwością zakupu to zazwyczaj minimum 24 miesiące, a może być i więcej, bo zależy to w dużej mierze od warunków, jakie proponują konkretne firmy.

Hyundai – leasing – jak to wszystko wygląda?

Biorąc samochód w leasingu, podpisywana jest odpowiednia umowa, w której zawarte są różnego rodzaju poszczególne ustalenia. Począwszy od harmonogramu spłat, warunki użytkowania i nie tylko. Przede wszystkim określony jest czas trwania samego wynajmu auta, gdzie właścicielem w tym okresie nadal pozostaje leasingodawca. Tworzone są też zapisy dotyczące finansowania, takie jak to, czy została uiszczona opłata wstępna (nie zawsze jest wymagana) oraz jaka w związku z nią (oraz długością wynajmu) będzie ostateczna cena wykupu, po zakończeniu umowy najmu. Biorąc auto typu SUV marki Hyundai w leasing, niejednokrotnie okazuje się, że warunki są dużo lepsze niż w przypadku kredytów samochodowych udzielanych przez banki. Jeżeli więc zależy nam na kupnie w miarę nowego samochodu, ale nie musi być on prosto z salonu, oferty leasingowe powinny nas zainteresować.