Jak wybrać żyrandol do jadalni?

Jak wybrać żyrandol do jadalni?

4 listopada, 2022 0 przez Redakcja

Wybór odpowiedniego żyrandola jest podyktowany różnymi przesłankami. Wiele w tym momencie zależy od tego, do jakiego pomieszczenia jest on przeznaczony. Trudno wyobrazić sobie bez niego m.in. jadalnię, która wymaga odpowiedniego oświetlenia.

Jakie światło powinien dawać żyrandol w jadalni?

Specyfika pomieszczenia, jakim jest jadalnia, wynika oczywiście z tego, że właśnie tu spożywane są posiłki. Oświetlenie powinno zatem temu sprzyjać poprzez stworzenie odpowiedniej atmosfery. Z tego też względu żyrandol przeznaczony do sypialni powinien emitować żółte, ciepłe światło, które zostało właściwie ukierunkowane. Dzięki niemu ustawione na stole potrawy prezentują się bardzo apetycznie, w powstały w ten sposób klimat zdecydowanie zachęca do jedzenia. W opinii doradców ze sklepu Centrum Światła świetnie w sprawdzi się tutaj lampa dająca jeden duży strumień światła. Może mieć też parę mniejszych strumieni światła, ale pod warunkiem, że są one umieszczone w jednym rzędzie. Co się natomiast tyczy kształtu i formy lampy, to panuje tu pełna dowolność – w zależności od wystroju wnętrza. Godne polecenia są m.in. żyrandole Aldex wyróżniające się niesamowitym designem. Trzeba jednak pamiętać o pewnej niezwykle istotnej kwestii – takiej mianowicie, że długość osłony lampy nie ma prawa wystawać poza krawędzie stołu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku stołów ze składanym blatem.

Jadalnia w kuchni – co z żyrandolem?

Bardzo często jadalnia ulokowana jest w kuchni. Klosz lampy musi być zabudowany, aby oświetlenie obejmowało jedynie krzesła oraz stół. W małych kuchniach z wydzieloną przestrzenią jadalną zamiast tradycyjnej lampy wiszącej doskonale sprawdzi się plafon.

Jadalnia w salonie – o czym pamiętać?

W sytuacji, kiedy jadalnia umiejscowiona jest w salonie, najrozsądniejszym rozwiązaniem jest podzielenie oświetlenia w taki sposób, aby oddzielnie dawało ono światło w części wypoczynkowej i jadalnianej. Warto zadbać o to, aby żyrandol w części jadalnianej miał funkcję regulowania intensywności światła.

 https://centrumswiatla.pl/