Kiedy rękawice do pływania mogą się przydać?

Kiedy rękawice do pływania mogą się przydać?

31 października, 2022 0 przez Redakcja

Rękawice do pływania są jednym z tych akcesoriów, które w moim odczuciu są niestety niedoceniane i często pomijane. Ale..dlaczego?! Przecież spełniają tyle ważnych funkcji! Jeżeli jesteś stałym bywalcem wodnych akwenów i lubisz aktywny wypoczynek- czy to latem, czy też zimą – to koniecznie powinieneś się w nie zaopatrzyć!

Rękawice do pływania – ich funkcje

Rękawice do pływania mogą znaleźć zastosowanie o każdej porze roku. Latem, kiedy nieznośny upał daje się każdemu we znaki, rękawice do pływania chronią delikatną skórę dłoni przed nadmierną ekspozycją na szkodliwe promienie słoneczne. Podczas chłodniejszych pór roku stanowią nieodzowny element wyposażenia każdego morsa, kajakarza i – ogólnie – amatorów spędzania czasu na innych jednostkach pływających. Zapewniają komfort termiczny, niwelują uczucie zimna, chronią przed wyziębieniem.

Alternatywa dla rękawic do pływania

Jeżeli jesteś wioślarzem i cenisz sobie bezpośredni kontakt z wiosłem, to koniecznie zaopatrz się w mufle (znane także jako łapawice). One także mają za zadanie utrzymanie ciepłoty dłoni, umożliwiają jednak trzymanie wiosła gołą ręką, co dla niektórych jest niesamowicie ważnym aspektem (poczucie większej kontroli).

Rękawice do pływania – polecani producenci

Rękawice do pływania to inwestycja, która ma posłużyć przez kilka ładnych lat. Profesjonalnych rękawic do pływania nie znajdziesz w pierwszym lepszym sklepie. Jakie wybrać, aby w 100% spełniały swoją rolę? Jakie marki zaspokoją oczekiwania każdego wymagającego klienta?

 • Peak UK – to brytyjska marka, która w dążeniu do doskonałości korzysta z pomocy niewątpliwych ekspertów: mistrzów olimpijskich oraz mistrzów świata. Dzięki temu projektanci Peak UK są w stanie dostosować swoje projekty do potrzeb konkretnej aktywności. W ofercie tej marki znajdziemy nie tylko najwyższej klasy rękawice do pływania i mufle (dostępne w sieci już za niewiele ponad 100 złotych), ale także np. kamizelki asekuracyjne.
 • NRS – amerykańska marka, działająca prężnie już od…50 lat! Specjalizuje się w produkcji akcesoriów, sprzętów i odzieży niezbędnych przy uprawianiu rozmaitych sportów wodnych. Mogę się założyć, że nawet jeśli jesteś kompletnym laikiem, to kojarzysz logo NRS – to bardzo popularna firma. Nie tylko w Polsce, ale ogólnie na świecie. Nic w tym dziwnego – na swoją sławę pracowała przecież przez pół wieku!
 • Aqua Design – francuska firma, która z moim odczuciu jest nieco mniej popularna od omawianych poprzedników. Ale czy słusznie? Cóż, myślę, że o Aqua Design będzie jeszcze głośno! Póki co, markę kojarzą przede wszystkim osoby czynnie uprawiające sporty wodne (także wędkarze, gdyż w ofercie marki nie brakuje akcesoriów skierowanych właśnie do nich). 

Gdzie kupić rękawice do pływania?

Zarówno rękawice do pływania, jak i inne akcesoria służące wszelkiej aktywności na wodzie, polecam zakupić w miejscu specjalizującym się tematyką wodną. Takim miejscem jest strona https://gosup.pl/ W ofercie tego sklepu znajdziesz:

 • rękawice do pływania powyższych producentów w najniższych cenach
 • deski do pływania na stojąco (SUP)
 • wiosła i pagaje
 • kamizelki ratunkowe i asekuracyjne
 • obuwie i skarpety przystosowane do noszenia w wodzie
 • ogólnie: odzież do uprawiania sportów wodnych
 • torby, worki, plecaki i etui – wszystko wodoszczelne
 • akcesoria służące zapewnieniu bezpieczeństwa
 • akcesoria turystyczne

Przejrzysty układ strony oraz proste, czytelne opisy produktów sprawiają, że zakupy w tym miejscu to czysta przyjemność. Rozsiądź się zatem wygodnie na swojej kanapie i znajdź idealne rękawice do pływania bez wychodzenia z domu. To takie proste!