Olejki eteryczne – ranking 2023!

Olejki eteryczne – ranking 2023!

10 marca, 2023 0 przez Redakcja

Właściwości olejków eterycznych są znane i doceniane na całym świecie. I choć za najlepsze olejki eteryczne musimy zapłacić dość sporo, warto poczynić taką inwestycję, by móc korzystać z ich wyjątkowych możliwości. Na które czyste olejki eteryczne należy  się zdecydować? Nasz olejki eteryczne ranking z pewnością ułatwi podjęcie decyzji!

Najlepsze olejki aromaterapeutyczne – ranking 2023

Naszą klasyfikację olejków eterycznych stworzyliśmy w oparciu o indywidualne odczucia i preferencje. Niemniej jednak zawarte w niej olejki eteryczne z pewnością należą do najczęściej wybieranych przez klientów najlepszych sklepów, a ich właściwości doceniane są na całym świecie. Poznaj różne rodzaje olejków, które warto wprowadzić do swojej codzienności i sprawdź nasze olejki eteryczne ranking najlepszych produktów!

naturalne olejki eteryczne

10. Olejek eteryczny eukaliptusowy

Moc terapeutyczna olejku eterycznego eukaliptusowego sprowadza się przede wszystkim do potężnego wsparcia naszego organizmu w przypadku choroby czy infekcji. Olejek ma właściwości wykrztuśne, pomaga w leczeniu zapalenia oskrzeli i zatok, udrażniając drogi oddechowe. Używać olejku powinny również osoby, zmagające się z bólami reumatycznymi.

9. Olejek eteryczny cytrynowy

Olejek cytrynowy wzmacnia nasz układ odpornościowy i dodaje energii do działania. Ten olejek zapachowy chroni nas również przed działaniem niebezpiecznych bakterii. Cytrynowe olejki eteryczne dobrej jakości to także doskonałe remedium na ślady po ukąszeniach komarów.

 

8. Olejek eteryczny grejpfrutowy

Grejpfrutowe olejki eteryczne pomagają w stanach depresji i lęku oraz wspierają nas w walce z bezsennością i wyczerpaniem organizmu. Wiele osób używa olejków eterycznych grejpfrutowych, by łagodzić bóle migrenowe oraz poprawić sobie nastrój po ciężkim dniu.

7. Olejek eteryczny cynamonowy

Olejek eteryczny cynamonowy rozgrzeje nas i ułatwi walkę z infekcją. Jego piękny zapach wprowadzi pozytywną atmosferę i miły klimat w każdym pomieszczeniu. Pachnące olejki eteryczne cynamonowe odstraszą również owady, w tym komary, o czym warto pamiętać w trakcie ich największej aktywności.

6. Olejek eteryczny cedrowy

Olejek cedrowy plasuje się wśród rodzajów olejków eterycznych, które wspierają nas w walce z chorobami. Łagodzi on kaszel i chrypkę, pomaga walczyć z katarem i zapaleniem oskrzeli, ułatwiając odksztuszanie i udrażniając drogi oddechowe. Olejek eteryczny cedrowy sprawdza się również doskonale w pielęgnacji skóry, dlatego tez warto dodać go do ulubionych kosmetyków.

5. Olejek eteryczny bergamotka

Wśród olejków eterycznych dostępne są również olejki bergamotowe. Wybierając olejki eteryczne z tej kategorii, należy spodziewać się uspokojenia i relaksu. Olejek działa również antyseptycznie i antyskurczowo. Co więcej, działa on również przeciwbólowo, co plasuje go na wysokim miejscu wśród najpopularniejszych olejków.

4. Olejek eteryczny kadzidłowy

Ranking najlepszych olejków nie może obyć się bez aromatycznego olejku eterycznego kadzidłowego. Zapach olejku doskonale relaksuje i odpręża, a jego właściwości znane i wykorzystywane są już od wieków. Olejki kadzidłowe przywracają spokój i pogodę ducha. Grupa korzennych olejków eterycznych służy również do rozgrzewania naszego organizmu, co warto wykorzystać w trakcie zimowych mrozów.

 

3. Olejek eteryczny złodziei

Na naszej liście musiał znaleźć się również oczywiście olejek eteryczny złodziei. Rozprowadzanie olejków eterycznych złodziei w pomieszczeniach poprawia ich mikroklimat, a aromatyczna kąpiel to sprzymierzeniec organizmu w okresie jesiennej słoty i zimowych mrozów.

2. Różany olejek eteryczny

Olejek różany ma wiele drogocennych właściwości. Dodawanie olejków eterycznych różanych do kąpieli zdecydowanie poprawia kondycję naszej skóry. Taki olejek ujędrnia skórę, zmniejsza objawy zmęczenia i redukuje widoczność zmarszczek. Co więcej, warto kupić olejek różany na romantyczne spotkanie, gdyż zadziała on jak naturalny afrodyzjak.

1. Olejek eteryczny lawendowy

Jeśli używamy naturalnych olejków, z pewnością sięgamy po olejek eteryczny lawendowy. Jest on najbezpieczniejszym produktem z tej kategorii, a więc można go używać również u małych dzieci. Olejek lawendowy wspiera nas w walce z bezsennością, zapewnia spokojny sen, uspokaja i wycisza, a także pozwala pozbyć się napięcia nerwowego po dniu pełnym emocji i wrażeń.