Gdzie można kupić cykorię?

Gdzie można kupić cykorię?

15 września, 2018 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Nazwa cykoria wywodzi się od francuskiego słowa checire, które oznacza leczyć. W odniesieniu do ziołolecznictwa, słowo to oznacza również zioło, odnosząc się do właściwości leczniczych rośliny. Cykoria znana jest również jako cichorium intybus lub cichorium segetum. Jest to bylina o żółtych kwiatach i ostrych, ciemnozielonych liściach. Potoczna nazwa rośliny nawiązuje do tego, że pochodzi ona z okolic Paryża. Od wieków cykoria jest stosowana jako substytut kawy w wypiekach i metodach parzenia. Znajduje się również w wyrobach cukierniczych, produktach mlecznych i napojach.

Gdzie kupić świeżą cykorię?

Popularność zwiększył popyt na ten domowy substytut kawy z cykorii, gdy wybuchła II wojna światowa. Substytuty kawy wykonane z cykorii stały się szczególnie popularne, gdy ludzie zaczęli oszczędzać zapasy żywności. Jednak popularność cykorii jako substytutu kawy spadła po tym, jak substytuty kawy wykonane z bezkofeinowych ziaren zyskały popularność w latach 70-tych. Mimo że zioło to zawiera więcej kofeiny niż kawa, nie ma niektórych negatywnych skutków zdrowotnych związanych z nadmiernym spożyciem kofeiny.

Jak przyrządzić cykorię żeby nie była gorzka?

Zakup cykorii w lidlu, biedronce

Aby upewnić się, że ich uprawy dadzą wysokiej jakości nasiona, paryscy hodowcy cykorii sadzili je w piaskownicach na początku XIX wieku. Uzyskane w ten sposób nasiona charakteryzowały się wyższym poziomem kwasu kofeinowego niż nasiona uprawiane w glebie. Cykoria uprawiana w glebie charakteryzuje się wyższą zawartością dihydroqu.

Jak przyrządzić cykorię?