Jak zrobić szafkę na kuwetę dla kota?

Jak zrobić szafkę na kuwetę dla kota?

26 września, 2018 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Czy szukasz sposobu na ukrycie kuwety? Zrobiłem TOTAL MAKEOVER z tym DIY i ty też możesz! Zobacz, jak ten projekt przeszedł od starej szafki do pięknego mebla do kociej kuwety! Oto jak zbudować własną obudowę kuwety!

Zbuduj szafkę na kuwetę.

Jeśli zajmujesz się obróbką drewna, to ten pomysł na ukrytą kuwetę może być dla Ciebie idealny. Scott z Saws on Skates sprawił, że nieużywany stolik z konsolą zmienił się praktycznie nie do poznania, budując drzwi i panele zasłonowe i ratując tylko blat i nogi. Sprawdź szczegółowy tutorial, aby uzyskać łatwe do wykonania plany mebli wraz z diagramami.

Lindsay z A Design Story postanowiła zbudować niestandardową kuwetę dla swojego kota, Tebow. Pierwotnie miała kuwetę w łazience dla gości, ale szybko zmęczyła się żwirkiem, który przedostawał się do wanny i innych trudnych do wyczyszczenia miejsc. Tworząc pudełko, mogli dostosować jego rozmiar i zmieścić w nim cały żwirek. Dowiedz się więcej o tym, jak to zrobili na swoim blogu.

Jak ukryć kuwetę dla kota?

Zainstaluj szafkę na kuwetę

Jeśli masz tyle pieniędzy do wydania na kuwetę, pomiń szafkę i przejdź od razu do Robot Litter Box! Skończyło się na umieszczeniu jednego z nich na dole i to jest AWESOME! Ale jeśli Litter Robot nie jest w twoim budżecie, przewiń dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić własne meble do kuwety!

Ale nadal potrzebujemy kuwety na górze i mieliśmy już starą szafkę, dolny kawałek centrum rozrywki z lat 80-tych, którego używałem do ukrycia kuwety poza zasięgiem wzroku, strategicznie umieszczając ją obok szafki w naszym korytarzu na piętrze.

Jeśli denerwuje Cię wycinanie dziur w meblach, aby Twój kot mógł wejść do kuwety, spróbuj użyć elementu z łatwo wymienialnymi drzwiami. Szafki kuchenne i salonowe Ikea to świetne opcje, oferujące szeroką gamę drzwi. Weź zestaw najtańszych drzwi, jakie mają i użyj ich do stworzenia wejścia. W przyszłości możesz po prostu wymienić drzwi (i poddać wszystko gruntownej dezynfekcji), jeśli skończysz używać szafki jako obudowy kuwety.

Ile kosztuje kuweta dla kota?

Kup szafkę na kuwetę

Naszym rozwiązaniem było trzymanie kuwety w naszej drugiej łazience. Problem? Kiedy mamy gości, muszą sobie radzić z kuwetą w łazience z nimi. To zdecydowanie nie jest idealne rozwiązanie i jest to coś, co mnie denerwuje od kiedy się wprowadziliśmy. Aby rozwiązać ten problem, postanowiłam wykorzystać szafkę z przeceny i zamienić ją w stylowy mebel, który ukryje kuwetę – szafkę na kuwetę. Zobacz cały tutorial poniżej!

Szafkę uzupełniłam niedrogim blatem z Ikei, co dało mi dodatkową przestrzeń na blacie, której potrzebowałam do prania. Wewnątrz szafki umieściłam wycieraczkę z głębokimi rowkami, aby przechwycić szalone ilości żwirku, który w jakiś sposób przykleja się do łapek mojego kota i nieuchronnie rozchodzi się po domu. Jeden z naszych kolegów weterynarzy uwielbia matę Gorilla Grip do łapania wędrujących granulek żwirku. (On też ma kilka ulubieńców z kuwety, które możesz chcieć sprawdzić).

Jaka kuweta dla kota brytyjskiego?

Może masz szafę, którą możesz przeznaczyć na kuwetę. Twój kot potrzebuje tylko punktu wejścia. Rozważ wycięcie ozdobnego otworu w ścianie. Jeśli to więcej demolki niż Ci wygodnie, wytnij dziurę w drzwiach szafy. Można je łatwo wymienić w późniejszym czasie.