Co można zrobić z cykorii?

Co można zrobić z cykorii?

15 września, 2018 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Chai to indyjska herbata, którą parzy się z czarnym i brązowym cukrem, aby dodać słodyczy. W Indiach chai tradycyjnie przyrządza się ze słodzonych, palonych ziaren kawy. Cykoria to gorzka zieleń, która jest używana do produkcji popularnych substytutów kawy, takich jak kawa, herbata i piwo. Jest również używana do dodawania goryczy do żywności dla smaku i korzyści zdrowotnych. Gorzki smak roślin cykorii doprowadził niektórych ludzi do przekonania, że może ona obniżyć ciśnienie krwi. Jednak niewiele dowodów naukowych potwierdza tę teorię.

Ciekawa historia cykorii

Historia cykorii sięga czasów rzymskich. Papieże Grzegorz II i Grzegorz III cieszyli się napojem z cykorii w IX i X wieku. Później, w XII wieku, opat z Awinionu Arnold z Ruphthalg podał gorzką zieleninę papieżowi Innocentemu III, gdy ten zasiadał do kolacji. Uważa się, że papież był tak zszokowany smakiem cykorii, że nazwał ją „pogrzebaczem ziemi”. Obecnie cykoria jest używana w wielu herbatach, kawach i zimnych napojach. Używana jest również w suplementach i jako pasza dla zwierząt. We Włoszech cykoria jest używana do produkcji słodkiego chleba zwanego crescione. Oprócz zastosowań kulinarnych, cykoria jest rośliną o wysokiej wydajności, która może rozwijać się w wielu regionach.

Jak przyrządzić cykorię żeby nie była gorzka?

Wprowadzenie: Chai to indyjska herbata, którą parzy się z czarnym i brązowym cukrem, aby dodać słodyczy. W Indiach chai tradycyjnie przyrządza się ze słodzonych, palonych ziaren kawy. Cykoria to gorzka zieleń, która jest używana do produkcji popularnych substytutów kawy, takich jak kawa, herbata i piwo. Jest również używana do dodawania goryczy do żywności dla smaku i korzyści zdrowotnych. Gorzki smak roślin cykorii doprowadził niektórych ludzi do przekonania, że może ona obniżyć ciśnienie krwi. Jednak niewiele dowodów naukowych potwierdza tę teorię.

Jak prawidłowo przygotować cykorię do jedzenia?

Smaczne potrawy z cykorii

Historia cykorii sięga czasów rzymskich. Papieże Grzegorz II i Grzegorz III cieszyli się napojem z cykorii w IX i X wieku. Później, w XII wieku, opat z Awinionu Arnold z Ruphthalg podał gorzką zieleninę papieżowi Innocentemu III, gdy ten zasiadał do kolacji. Uważa się, że papież był tak zszokowany smakiem cykorii, że nazwał ją „pogrzebaczem ziemi”. Obecnie cykoria jest używana w wielu herbatach, kawach i zimnych napojach. Używana jest również w suplementach i jako pasza dla zwierząt. We Włoszech cykoria jest używana do produkcji słodkiego chleba zwanego crescione. Oprócz zastosowań kulinarnych, cykoria jest rośliną o wysokiej wydajności, która może rosnąć w wielu regionach.

Jak parzyć kawę z cykorii?

Odkąd Rzymianie po raz pierwszy wypili czaj z cykorią, stał się on popularny na całym świecie. Niezależnie od tego, czy pijesz czaj, czy używasz cykorii w inny sposób – np. dodając ją do sałatki lub gotując warzywa – będziesz cieszyć się tą odżywczą rośliną każdego dnia!